Rok 2018 ve světle hvězd - Česko a svět v roce 2018

Nejvýznamnější konstelace roku 2018 a jejich vliv na svět i na Českou republiku


připravil Ing. Richard Stříbrný

Škola klasické astrologie


Úvod


V roce 2018 budou mít z astrologického hlediska navrch konzervativně smýšlející a pragmatické vrstvy obyvatelstva nad liberálními a nad volnomyšlenkářskými proudy ve společnosti. V novoročním horoskopu z 20. března se nachází 8 z 10 těles Sluneční soustavy, které bere astrologie v potaz zejména v „rohatých znameních“. Čtyři jsou ve znamení Berana ( Slunce, Merkur, Venuše a Uran ), tři ve znamení Kozoroha ( Mars, Saturn a Pluton ) a jedno ve znamení Býka ( Luna ). Pro doplnění – Jupiter ve vodním znamení Štíra a Neptun ve vodním znamení Ryb jen slabě sekundují těm tvrdším konstelacím. Navíc zcela chybí obsazení vzdušných znamení – Blíženců, Vah a Vodnáře. Výsledkem pak může být zaměření lidstva na výkon, na zisk a na pragmatické cíle, na vědu a techniku, zatímco humanitní obory, zejména pak filosofie budou strádat.


Nejvýznamnější konstelace mundánní – platné pro celý svět


Jupiter

Planeta nazývaná v minulosti „velkým štěstím“ se bude pohybovat až do 8. listopadu ve znamení Štíra a dá se říci, že to posílí bankovnictví, pojišťovnictví a farmaceutický průmysl. Medicínská věda může vyprodukovat novou generaci léčiv, která si dokáží poradit s dosud neléčitelnými formami genetických poruch a s určitými formami rakoviny zejména napadající pohlavní orgány, prostatu a tlusté střevo. Pravděpodobně pokročí výzkum a využití kmenových buněk v bojích se zákeřnými chorobami a lidstvo zřejmě začne zvýšenou měrou konzumovat potraviny vyrobené z geneticky modifikovaných rostlin a zvířat. V květnu a v srpnu bude Jupiter ve znamení Štíra v harmonickém spojení se silným Neptunem ve znamení Ryb a díky tomu by v těchto měsících měli být kreativní lidé líbáni múzami a vytvořit umělecká díla nadčasové hodnoty.

Od 8. listopadu 2018 do 2. prosince 2019 pak bude Jupiter ve „ špičkové kondici“, jelikož bude procházet znamení Střelce, kterému vládne a měl by přinést světu velkorysost a větší příklon k idealismu. Bohatší stát mohou odpouštět dluhy či jejich části těm chudším zemím, i dobře situovaní jednotlivci by měli velkoryse podporovat charitativní organizace a nadace. Tato Jupiterova pozice zvýší šance k nalezení práva a spravedlnosti v soudních sporech, povzbudí vysoké školství, cestovní ruch a zahraniční obchod.


Saturn

Obávaný Pán času Saturn vstoupil do znamení Kozoroha 20. prosince 2017 v 5.48 hod SEČ a bude se v něm pohybovat až do 17. prosince 2020 ( s přestávkou mezi 22. březnem a 2. červencem 2020 ). Tato silná Saturnova pozice ( v tomto znamení vládne ) by mohla zpomalit globální oteplování a napomoci lidstvu k nalezení rozumnějšího modelu vlády a chování. Saturn v Kozorohu bude po lidech chtít, aby se ukáznili, nežili nad poměry, byli skromní, pokorní, měli v životě řád a dobře hospodařili s časem, který mají k dispozici. Pokud to lidé nebudou zvládat ( přezkouší zejména ty, kteří mají v horoskopech zdůrazněna znamení Kozoroha, Raka, Berana a Vah ), tak bude stoupat počet onemocnění kloubů ( zejména pak kolenních ), kůže, žaludku, hlavy, očí a ledvin. V následujících letech tedy dostane zabrat zejména poněkud zdegenerovaná civilizace v USA a v Evropě, posílit by naopak měl vliv asijských tygrů – Jižní Korey, Číny a Indie. Ve druhé půli srpna a v první půli září se vytvoří na ekliptice velký zemský trigon mezi Saturnem v Kozorohu, Uranem v Býku a Sluncem respektive Merkurem v Panně. Toto je konstelace ideální pro koupi či prodej nemovitostí nebo pro zahájení staveb a rekonstrukcí.


Uran

Patron géniů, vynálezců, astrologů a rebelů se bude pohybovat až do 15. května 2018 znamením Berana, pak také mezi 6. listopadem 2018 a 6. březnem 2019. Uran v tomto ohnivém a dynamickém znamení přinese zásadní změny ( zejména pak v březnu 2018, kdy bude v trigonu se Saturnem ve Střelci ) do vojenství a do medicíny, boje s protivníky se přenesou do kyberprostoru. Nejmocnější státy světa přeskupí postupně své síly na ovládnutí expanzivně rostoucího toku informací a rovněž lze očekávat převratné novinky vědy a techniky. Mezi 15. květnem a 6. listopadem se bude Uran vyskytovat na počátku znamení Býka ( mezi 6. březnem 2019 a 7. červencem 2025 bude rovněž ve znamení Býka ). Tato Uranova pozice pak přinese světu reformy bankovního systému a tlak na opuštění peněz ve formě bankovek a mincí bude sílit, v mnohých státech se bude muset platit již výhradně kartou, mobilem nebo čipem pod kůží. Více prostoru pak budou dostávat kryptoměny – varianty Bitcoinu. Snad nejdramatičtější dny roku 2018 nastávají okolo 16. května, okolo 2. srpna a okolo 19. září, kdy Uran ve znamení Býka vytvoří kvadratury s Marsem ve znamení Vodnáře. Plus minus nějaký rozptyl v těchto dnech nelze vyloučit pády letadel, havárie na železnici, velké výpadky rozvodných a počítačových sítí. Přijít mohou výbuchy sopek, tsunami a teroristické činy většího rozsahu. V těchto dnech však také může dojít k velkým výkyvům v obchodování na burzách, kurzy měn mohou být velmi volatilní a zkolabovat mohou některé z kryptoměn .


Neptun

Planeta mystiků a umělců setrvá po celý rok mezi 12. a 16. stupněm svého domicilního znamení Ryb. Tato Neptunova pozice povzbudí ty proudy společnosti, které jsou již přesycené technickými novinkami či hromaděním hmotných statků. Velké množství lidí se postupně přikloní k duchovním naukám, k naplňování svých fantazií a postupně bude docházet k propojování moderních technologií s uměním. Tato tendence nabere dech zejména ve druhé půli května, kdy bude Neptun v harmonické vazbě s Jupiterem ve znamení Štíra. Vodní živel v různých skupenstvích potrápí obyvatelstvo plus minus den okolo 17. února a 7. prosince, kdy bude Neptun v kvadratuře respektive v konjunkci s Marsem. „Neptunské dny“ nastávají také 5. - 7. června, kdy bude Slunce s Merkurem v Blížencích v kvadrátech s Neptunem nebo pak mezi 2. a 7. prosincem ( Slunce ve Střelce kvadrát Mars konjunkce Neptun ). Svět může v těchto dnech pozlobit rozzuřený vodní živel.

Neptun setrvá ve znamení Ryb až do roku 2025 a troufám si říci, že do té doby dojde k implementaci duchovna do vědy a techniky.


Pluto

Prvek klíčový pro transformaci a regeneraci se po celý rok pohybuje střízlivým, výkonným a praktickým znamením Kozoroha. Ve druhé dekádě ledna, v první půli dubna a v první půli září bude Pluto v sextilu s Jupiterem ve znamení Štíra, což upevní vojensko - politická spojenectví mezi spřátelenými státy.
Zatmění Slunce a Luny v roce 2018


V roce 2018 dochází ke dvěma úplným zatměním Luny a ke třem částečným ( dosti nevýrazným ) zatměním Slunce.

31. ledna dochází k úplnému zatmění Luny se středem ve 14.27 hod SEČ, které však na našem území nebude viditelné. V následujících dvou měsících pak může přinést řádění přírodních živlů doprovázené ekologickými problémy či dramatické děje zejména v západní Africe, v Mexiku, ve východní třetině USA, ve východní Austrálii a na Jižním ostrově Nového Zélandu.

V roce 2018 na našem území uvidíme v případě příznivého počasí pouze úplné zatmění Luny 27. července se středem ve 22.20 hod SELČ. Zatímco pro astronomy to může být náramná podívaná u nás českých astrologů tento nebeský jev vyvolává spíše obavy, jelikož Slunce bude na 4. stupni znamení Lva, Luna s Marsem na 4. stupni znamení Vodnáře, Uran na 2 a půl stupně znamení Býka a to celé je namířena na 4. stupeň znamení Štíra, na kterém se nachází Slunce v horoskopu České republiky. A právě tato pozice Slunce republiky dotváří se zatměním velký kosmický kříž ! Výsledkem pak mohou být v nejbližších dvou měsících dramatické děje ve společnosti i v přírodě a to speciálně ve třetí dekádě července a v první půli srpna. Ve světě i u nás mohou určité události nastartovat děje vedoucí ke zdražení surovin a potravin, přibržděný bude ekonomický růst. Pravděpodobně zesílí tlaky na odstoupení některých ministrů nebo vysokých úředníků naší vlády. Neblahé děje mohou také očekávat na východě Brazílie na severovýchodě Austrálie, na dálném východě v Japonsku na Korejském poloostrově. Tyto méně příjemné děje ještě umocní částečné zatmění Slunce z 11. srpna a jeho střed je v 11.58 hod SELČ. Shodou okolností k němu dochází na den přesně 19 let po snad nejobávanějším zatmění Slunce za posledních 100 let – z 11.8.1999, kdy se při úplném zatmění vytvořil na ekliptice velký kosmický kříž a krátce po něm začala na Zemi série katastrof ( zejména pak zemětřesení ), které stály život desítky tisíc lidí nemluvě o ohromných škodách na majetku. Konstelace z 11. srpna 2018 naštěstí nejsou tak extrémní, nicméně žádná astrologická selanka to není... Mars kvadrát Uran, Venuše kvadrát Saturn, Merkur kvadrát Jupiter otestují výrazně karmu lidstva. Možné je testování živelnými pohromami nebo rozsáhlými výpadky počítačových a rozvodných sítích v následujících měsících.

Nový rok

Nastává letos 20. března v 17.15 hod SEČ, kdy na své pouti ekliptikou vstoupí Slunce do znamení Berana a celý svět tak dostane nový impulz. Horoskop sestavený pro tento okamžik pak podbarvuje dění na celé Zemi po následující rok. V tomto horoskopu dominují poněkud tvrdší konstelace Beransko – Kozoroží, které naznačují rázná řešení vzniklých problémů mezi jednotlivci či mezi státy a mohou přitom padat ostrá slova a řinčet zbraně. Bude se pravděpodobně dosti válčit, snad pouze lokálně. Řádit bude zemský a ohnivý živel, je zde zvýšená pravděpodobnost, že na Zemi může nastat minimálně jedno velké zemětřesení či opravdu silný výbuch sopky s velkými škodami na majetku i na životech. Z astrokartografického hlediska to může potkat zejména sever Jižní Ameriky, jih Střední Ameriky a Jihovýchodní Asii. Napilno v následujícím roce budou mít lékaři na popáleninách, zubaři, oční lékaři a ortopedi specializující se na kolenní klouby.


Česká republika v roce 2018

Z horoskopu Zimního slunovratu lze usoudit na nestálé a proměnlivé počasí. Chladná konstelace Slunce konjunkce Saturn ve znamení Kozoroha je rozporu s s ohnivým Merkurem ve znamení Střelce, který je v kvadratuře s chladným Neptunem ve znamení Ryb. Výsledkem bude pravděpodobně velké teplotní rozdíly, kdy můžeme zažít rekordní mrazy a pak prudká oteplení. Velmi náročné konstelace se projeví zejména mezi 15. a 24. lednem a mezi 11. a 16. únorem, kdy bude stoupat počet karambolů na cestách i na sjezdovkách, můžeme očekávat dramatické děje v přírodě i ve společnosti.

Novoroční horoskop ( pro 20.3. ) naznačuje, že ani tentokráte by nás neměly zaplavovat davy migrantů, nýbrž sami se budeme snažit dovézt kvalifikovanou pracovní sílu a budeme cizince do naší země lákat.

Z hlediska astrologického by celkově vzato měl být pro naši republiku tento rok stabilní a úspěšný. Dobře dařit by se mělo zejména stavebnictví, bankovnímu sektoru, pojišťovnám, zbrojnímu a leteckému průmyslu. Náročnější může být třetí dekáda července a polovina srpna ( vliv zatmění Luny ), a pak říjen, kdy se ocitne tranzitující Jupiter v kvadrátech na Lunu, na Urana a na Saturna v horoskopu naší republiky, což by mohlo přinést prohrané mezinárodní arbitráže, ekonomické ztráty a potíže v mezinárodních vztazích. Naopak v březnu, v dubnu, ve druhé půli května, ve druhé půli srpna a v prosinci budou dění na našem území ovlivňovat velmi pozitivně Jupiter a Neptun. Neptun ve znamení Ryb bude v trigonech na Jupitera republiky a Jupiter ve znamení Štíra v trigonech na svou pozici v horoskopu republiky. Mimo jiné by to mělo přinést úspěchy na poli ekonomickém, vyznamenat se mohou nejen naši obchodníci, ale i umělci. Náš národ dostane šanci na duchovní obrodu.Závěr


Pozitivem roku 2018 z pohledu astrologického je, že se pravděpodobně bude snižovat počet hladovějících lidí či lidí bez domova. Bude se produkovat více než v jiných letech potravin a spotřebního zboží, hodně stavět a pokud vznikne na hranicích problém, pak bude policie a vojsko nekompromisně zasahovat a chránit blahobyt a bezpečí privilegovaných vrstev obyvatelstva naší krásné planety. Negativem podle mého názoru bude zužující se rozhled populace, kterou budou vládnoucí vrstvy ještě více zotročovat konzumní kulturou, plytkou filosofií a povrchním duchovnem. Napětí mezi Sluncem ve znamení Berana a Marsem ve znamení Kozoroha výrazně zvyšuje pravděpodobnost toho, že pod záminkou obrany demokratických či náboženských hodnot poteče krev...
Ing. Richard Stříbný, Nerudova 39, 118 00 Praha 1, tel: 604 506 098, skype: zrozenec , e-mail: richard@stribny.cz
Design by Vanavi.com
Doporučujeme: Astrologická společnost ČR