Horoskop prosinec 2023

Nejvýznamnější konstelace prosinec 2023

Bezesporu nejvýznamnější konstelací tohoto měsíce je jako obvykle přechod Slunce do znamení Kozoroha, k čemuž tentokráte dochází v pátek 22. prosince v 4.27 hodin SEČ a na Severní polokouli tak dochází k Zimnímu slunovratu. Horoskop sestavený pro tento okamžik a pro souřadnice Prahy pak bude podbarvovat dění na našem území po následujícího čtvrt roku do 20. března 2024 ( do Jarní rovnodennosti ). Kdyby tu nebyly žádné další vlivy, pak by nás čekalo pohodové období, ve kterém by se nám mělo ekonomicky nadprůměrně dařit ( Slunce konjunkce Merkur ve znamení Kozoroha ve druhém domě trigon Luna konjunkce Jupiter ve znamení Býka v domě šestém ) a zima by měla být vlhká a chladná, neměl by být nedostatek sněhu ( Saturn a Neptun v Rybách ve čtvrtém domě ). Na straně druhé je v tomto horoskopu Mars ve Střelci v kvadrátu s Neptunem v Rybách a Venuše ve Štíru v opozici na Urana v Býku, takže lze v průběhu zimy očekávat prudké zvraty počasí doprovázené lokálními záplavami ( nebo nás pozlobí vodní živel v různých skupenstvích ) a provalení dalších případů neetického chování čelních představitelů našeho státu spojené s odhalením jejich korupčního jednání. V průběhu této zimy se mohou značně rozkolísat ceny zemního plynu, ropy a ropných derivátů. Zvýšenou měrou se mohou v této zimě šířit choroby pohlavních orgánů, močových cest a ORL, zejména pak angíny. Mars ve Střelci pak může přinést úrazy v oblasti stehen a kyčlí.

Na rozdíl od dramatického listopadu 2023 jsou konstelace mundánní ( působící na celou planetu ) i konstelace specificky ovlivňující dění v naší republice ( tranzity ) vcelku harmonické dávající nám v České republice a v podstatě obyvatelstvu celé planety slušnou šanci na vylepšení situace ekonomické i politické. Nicméně posel Bohů a planeta obchodníků Merkur nebude v prosinci 2024 v „ideální kondici“, jelikož se zastavuje z pohledu geocentrického ve znamení Kozoroha a 13. prosince se stává retrográdní a v tomto stavu setrvá až do konce tohoto roku, což by mohlo zpomalit tok informací a výměnu zboží, obchody by oproti jiným rokům v předvánočním čase mohly poněkud váznout. Možná obchodníkům pomohou povánoční výprodeje, jelikož od 2.1.2024 bude již Merkur přímého běhu navíc v dynamičtějším znamení Střelce…

O těchto vánocích by vzhledem k opatrnějším konstelacím měli lidé kupovat spíše pragmatické dárky jako je výbava do domácností, nábytek a jiné bytové doplňky. Obchody s kvalitním jídlem a ošacením by také měly prosperovat ( Merkur v Kozorohu v trigonu na Jupitera v Býku ). Do 21. prosince bude ekliptikou postupovat Slunce poblíž Marse ve znamení Střelce, a to by mohlo přinést teplejší klima než obvykle a mnozí zainvestují do sportovních potřeb či zakoupí cesty do dalekých krajů.1. – 3. prosinec Slunce trigon Neptun republiky – ideální den pro poslech hudby, pro tvůrčí činnost a pro návštěvy kulturních zařízení. Venuše přechází přes svou pozici v horoskopu naší republiky a díky tomu by se mohli vyznamenat naší umělci, obchody na našem území by se měly hýbat a restaurace by mohly praskat ve švech.

4. - 8. prosinec Merkur trigon Jupiter, Venuše konjunkce Slunce republiky – pohodové dny pro důležitá jednání a pro podpisy významných smluv. Na našem území by se měly mimořádně hýbat obchody, naši obchodníci, umělci a sportovci by mohli zaznamenat velké úspěchy. Svět dostane šanci k zakopání válečné sekery a k uzavření rozumných dohod.

10. – 11. prosince přechází Slunce přes Marse republiky ve znamení Střelce, což by mělo podpořit naše sportovce a kriminalisty v bojích se svými protivníky.

12. prosinec Venuše kvadrát Neptun – zvýšené riziko okradení v předvánočním shonu, pozor na alkohol a na setkání se s podvodníky.

14. – 21. prosinec – konstelace specificky působící na dění v naší republice jsou vcelku harmonické přející sportovním aktivitám, cestování za dobrodružstvím a lidé by měli být velkorysí a přátelsky komunikující.

26. – 31. prosinec Merkur konjukce Mars ve Střelci v kvadrátech na Neptuna v Rybách – tyto méně příjemné konstelace naznačují zvýšené riziko dramatických dějů ve společnosti i v přírodě. Vyloučeny nejsou ani teroristické činy, pokusy rozdmýchat válečné a náboženské konflikty, v přírodě může řádit ohnivý a vodní živel v různých skupenstvích ( voda, náledí a sníh ). Možné jsou výbuchy sopek, tsunami a prudké bouře. Lidstvo může být strašeno šířením epidemií infekčních chorob. 26. prosinec je z astrologického hlediska zřejmě nejkomplikovanějším dnem z celého prosince vzhledem k T- kvadratuře mezi Lunou v Blížencích, Merkurem s Marsem ve Střelci a Neptunem v Rybách. Mnozí z nás pak mohou zvýšenou měrou holdovat lihovým nápojů, pokuřovat jointy či v lepším případě meditovat a pokusit se uniknout mediální masáži. Silvestrovský večer ovlivní T-kvadratura mezi Lunou v Panně, Saturnem v Rybách a Venuší ve Střelci, takže mnozí budou bilancujíc tento rok dosti posmutnělí, plní obav, co přinese rok příští…Ing. Richard Stříbný, Nerudova 39, 118 00 Praha 1, tel: 604 506 098, skype: zrozenec , e-mail: richard@stribny.cz
Design by Vanavi.com
Doporučujeme: Astrologická společnost ČR