Horoskop prosinec 2021

Nejvýznamnější konstelace prosinec 2021

Nejvýznamnějším okamžikem tohoto měsíce je přechod Slunce do znamení Kozoroha ( Zimní slunovrat ), ke kterému letos dochází 21. prosince ve 16 hodin 59 minut SEČ a horoskop sestavený pro tento okamžik a pro souřadnice hlavního města pak podbarvuje dění v dané lokalitě po následujícího čtvrt roku. Usuzujíc z tohoto horoskopu by to měla mít nastupující vládní garnitura na počátku dosti těžké, jelikož může váznout výběr daní ( Saturn v 8. domě v kvadrátu na Urana ) a lid zvyklý na různé „dary“ od předchozí vlády se jich jen s velkou nechutí bude vzdávat ( Luna v Raku v opozici na Venuši v Kozorohu ) ba naopak bude vyžadovat další „benefity“… Následující zima by měla být z astrologického hlediska spíše chladná a suchá ( 4. dům Panna a Merkur v Kozorohu ) nicméně díky „vlhké“ Luně v Raku v prvním domě a Neptunu v Rybách v desátém domě by mohly přijít občasné návaly vodního živlu v různých skupenstvích. Naši ekonomiku pomohou oživit pracovníci ze zahraničí, kterým by měl být usnadněn vstup na naše území. Z tohoto čtvrtletního horoskopu nevyplývá nějaká akcelerace koronavirové pandemie, spíše lze očekávat, že napilno bude mít ORL ( četnější angíny – poškozený Urana v Býku ) či kožaři ( napětí do Kozoroha ) a hrozí úrazy v oblasti kotníků, holení a lýtek ( napětí na Saturna ve Vodnáři ).

Pro svět ( mundánní konstelace ) je nejvýznamnější úplné zatmění Slunce, ke kterému dochází 4.12. a jehož střed nastává v 8.43 hod SEČ a viditelné bude pouze v Antarktidě, částečně pak v Jižní Africe. Toto zatmění ovlivní následující rok a díky napětí mezi Střelcem ( Slunce, Luna a Merkur ) a Rybama ( Neptun ) či mezi Býkem ( Uran ) ,Vodnářem ( Saturn ) a Štírem ( Mars) lze očekávat , že v příštím roce bude akcelerovat boj mezi standardníma měnami ( fiat měny ) a kryptoměnama , mezi rozumnými ekonomy a ekologickými alarmisty, mezi sdílením a vlastněním…

1. – 10. prosinec budou dění v našem státě ovlivňovat velmi náročné konstelace, za kterých může dojít na našem území k neblahým dějům v přírodě i ve společnosti. Vyloučit nelze oslabení zdraví či úmrtí významných osobností, náš stát může zaznamenat i ekonomické ztráty a vyhrožování arbitrážemi. Možné jsou i násilné trestné činy, které pobouří naši veřejnost. ( Mars kvadrát Luna, Saturn a Uran republiky, Jupiter opozice Saturn republiky, Saturn opozice Neptun republiky ). Možné jsou rovněž výpadky počítačových a rozvodných sítí, havárie v hromadné dopravě či v průmyslu .

11. - 26. prosinec – konstelace specificky působící na dění v naší republice se vystříbří a lze předpokládat, že naši obchodníci si budou mnout ruce a objemy zobchodovaného zboží prudce porostou a naše ekonomika bude dostávat pozitivní impulzy. ( Jupiter trigon Venuše republiky, Slunce konjunkce Mars republiky ).

29. prosince v 5.09 hod SEČ po roce opustí Jupiter znamení Vodnáře a přejde do znamení Ryb, ve kterém se bude s přestávkami pohybovat až do 20. prosince 2022. Tato pozice Jupitera bezesporu prospěje psychologii, medicíně a producentům nápojů. Lidstvo si bude více vážit vody a zámožnější vrstvy obyvatelstva nebo i celé státy mohou být solidárnější s těmi, kteří jsou sociálně slabší či žijí v nehostinných krajinách.Ing. Richard Stříbný, Nerudova 39, 118 00 Praha 1, tel: 604 506 098, 241 441 141, skype: zrozenec , e-mail: richard@stribny.cz
Design by Vanavi.com
Doporučujeme: Astrologická společnost ČR