Horoskop říjen 2020

Nejvýznamnější konstelace říjen 2020

27. října v 5.45 hod SELČ se dostává Slunce na své pouti ekliptikou na stejné místo, na kterém bylo při založení našeho státu a horoskop sestavený pro tento okamžik, pak podbarvuje dění v našem státě v následujících 12 měsících. Luna představující v mundánní astrologii lid se nachází ve znamení Ryb v konjunkci s Neptunem na počátku šestého domu. V důsledku toho lze očekávat zvýšený zájem obyvatelstva o své zdraví a to nejen tělesné ale i duševní . Lid konečně začne více chápat, že zdraví je velmi cenná komodita, o kterou je nutné se preventivně starat. Více zájemců by měly mít kurzy jógy, léčitelství a profitovat by z toho mělo i soukromé vzdělávání v oblasti masáží, homeopatie, čínské medicíny a jiných alternativních směrů. Velké diskuse se rozpoutají o tom, zda obyvatele naší krásné země očkovat plošně proti Covidu-19 či nikoliv. Dá se očekávat, že ne všichni občané budou k tomuto kroku svolní. V následujícím roce se pravděpodobně rozpoutá velký boj o dotace zemědělcům či vlastníkům lesů, které poškodí nepříznivé klimatické podmínky, neúroda a větrné kalamity. ( Mars v Beranu v kvadrátech na Jupitera, Saturna a Plutona v Kozorohu ve čtvrtém domě. Silně deficitní rozpočet ještě více zatíží špatný výběr daní a další nečekané výdaje, spolu s děním ve světě, takže naše ekonomika bude pravděpodobně dostávat negativní impulzy. ( Uran v Býku v osmém domě v opozici na Slunce ve Štíru ). V tomto měsíci bude Jupiter ve znamení Kozoroha v harmonickém spojení s pánem virů Neptunem ve znamení Ryb, což zvýší pravděpodobnost nalezení kvalitní vakcíny a dalších léků proti Covidu-19 a následně by to mohlo vést k útlumu této neblahé pandemie. Nejvýznamnější konstelace specificky ovlivňující dění v našem státě je tranzit Urana ve znamení Býka v kvadrátu na Neptuna republiky ve znamení Lva, a to rozhodně neprospěje výběru daní či stavu naší ekonomiky. Pozlobit nás mohou kromě virů i ekologické havárie, pančovaný alkohol a rozkolísané ceny ropy a ropných derivátů.

1. - 5. října se projeví ve světě dozvuky kvadrátu mezi Marsem v Beranu a Saturnem v Kozorohu, při kterém mohou řinčet zbraně. Stoupne riziko úrazů hlavy a kolen.

6. – 7. října by díky opozici Merkura s Uranem mohl stoupat počet dopravních nehod, technika se může vymykat zpod kontroly své obsluhy, nejsou vyloučena ani letecká či železniční neštěstí či výpadky rozvodných a počítačových sítí.

10. až 12. října bude působit velmi příjemná konstelace – Merkur sextil Venuše. Lidé by spolu měli přátelsky a uvolněně komunikovat a pro tentokráte by měl vítězit respekt a tolerance nad zlobou a nad nenávistí.

13. a 14. října vytvoří Slunce ve znamení Vah opozici s Marsem ve znamení Berana, takže lze očekávat zvýšenou četnost karambolů v mezilidských vztazích i na cestách. Hrozí zejména úrazy hlavy a ledvinové koliky.

17. až 20. října bude zase Merkur ve znamení Štíra v opozici na Urana ve znamení Býka, Slunce ve znamení Vah se ocitne v kvadrátu na Saturna ve znamení Kozoroha a díky tomu mohou přijít ve světě řádění teroristických i přírodních živlů ( možná jsou i zemětřesení doprovázená tsunami ), prudké zvraty počasí. Technika se bude vymykat zpod kontroly své obsluhy, vyloučit nelze výpadky rozvodných a počítačových sítí.

23. až 28. října se mění kvalita času, jelikož nejprve přejde Sluce do znamení Štíra 23. října v 0.59 hod a pak 28. října v přejde Merkur s Venuší do znamení Vah. Díky tomu by lidé měli být přitahováni různými tajemstvími a záhadami, povzbuzena bude touha odhalování skrytých věcí a je to vhodná kvalita času pro návštěvu kulturních zařízení či pro setkání s přáteli nad sklenkou dobrého moku.

30.října až 1. listopadu pak bude Slunce v opozici s Uranem a Merkur bude v kvadrátu se Saturnem, což jsou dosti nebezpečné konstelace. Výsledkem pak mohou být výbuchy sopek doprovázené vlnami tsunami, přijít mohou požáry a výbuchy. Možné jsou však i výbuchy násilí či vypuknutí válečného konfliktu. Znepřátelené národy a rozhádaní jedinci mohou díky ostrým výrokům a násilným činům vytvořit mezi sebou hluboké příkopy, které půjde v budoucnu překročit jen velmi obtížně.

Ing. Richard Stříbný, Nerudova 39, 118 00 Praha 1, tel: 604 506 098, 241 441 141, skype: zrozenec , e-mail: richard@stribny.cz
Design by Vanavi.com
Doporučujeme: Astrologická společnost ČR