Horoskop leden 2019

Nejvýznamnější konstelace LEDEN 2019

Nejvýznamnější mundánní konstelací tohoto měsíce ( platnou pro celý svět ) je kvadratura mezi Jupiterem pohybujícím se ve znamení Střelce a Neptunem, který již léta setrvává ve znamení Ryb ( přesná bude 13. ledna ). I když jsou obě planety v těchto znameních velmi silné ( vládnoucí ) , výsledkem mohou být pro lidstvo velmi náročné lekce, kdy nás mohou potrápit epidemie infekčních chorob a řádit mohou nejen viry biologické, ale i počítačové. Toho může být zneužito, pod záminkou karantény, k omezení pohybu lidí a zboží. Stoupat bude napětí a neporozumění mezi skupinami obyvatelstva preferujících exoterní a esoterní pojetí duchovna a vnímání Boha. Leckde budou extrémisté rozdmýchávat svými výroky a činy doutnající napětí mezi státy či národy s rozdílným náboženstvím. Odpůrci alternativní medicíny se pokusí prosadit zákony a vyhlášky, které léčitelům ztíží jejich pozici.

V neděli 6. ledna ve 2.28 hod SEČ dochází k částečnému zatmění Slunce v půli znamení Kozoroha, které u nás naštěstí nebude viditelné. ( Jeho účinky viz níže ).

V pondělí 21. ledna nastává úplné zatmění Luny se středem před východem Slunce v 6.16 hod SEČ, které budeme moci v případě dobrého počasí vidět nad západním obzorem. Slunce bude při tomto zatmění na počátku znamení Vodnáře a Luna v opozici na začátku znamení Lva. V horoskopu tohoto zatmění jsou velmi napjaté konstelace mezi Venuší s Jupiterem ve Střelci a Neptunem v Rybách, ostrý kvadrát zde je mezi Marsem v Beranu a Saturnem v Kozorohu. Díky tomu by následující měsíc či dva měly být testem karmy lidstva, dopadnout těžší zkoušky by mohly zejména Mexiko, západ Afriky a jih USA, kde je kvadrát mezi Marsem a Saturnem na hlavních osách. Zde mohou očekávat dramatické děje v přírodě i ve společnosti.2. – 3. leden Slunce konjunkce Saturn ve znamení Kozoroha - projekty zahájené v tyto dny by měly mít dlouhodobě pozitivní efekt.

4. – 5. leden Merkur ve Střelci v trigonu s Uranem v Beranu přeje nákupům výpočetní a komunikační techniky či obnově vozového parku. Světlo světa mohou spatřit převratné novinky vědy a techniky.

6. leden – dochází k částečnému zatmění Slunce se středem ve 2.28 hod SEČ, které se v následujících měsících projeví zejména na Dálném východě – na Kamčatce, v Japonsku, na Korejském poloostrově a na východě Číny. Mohou zde očekávat zemětřesení, tsunami, výbuchy sopek či cyklóny.

7. a 8. leden Merkur kvadrát Mars – svět může očekávat řádění teroristických živlů, přijít mohou dramatické děje ve společnosti i v přírodě doprovázené požáry a výbuchy. Nejsou to vhodné dny pro důležitá jednání a pro rozhodování v zásadních otázkách. Lze očekávat zvýšenou četnost karambolů na cestách i v mezilidských vztazích.

13. leden Jupiter ve Střelci kvadrát Neptun v Rybách – tato pomaleji působící konstelace může v lednu rozhoupat trh s ropou a s ropnými deriváty, stoupat může poptávka po drogách a po lihových nápojích. Svět pozlobí ( zejména mezi 7. a 18. lednem ) vodní živel v různých skupenstvích. Na severní polokouli může napadnout větší množství sněhu doprovázené lavinami, na jižní polokouli mohou přijít lokální záplavy. Vyloučit nelze nábožensky motivované nepokoje.

18. - 24. leden kritické dny pro svět i pro Českou republiku – Slunce s Merkurem kvadratura Uran, Mars kvadrát Saturn – zvýšené riziko havárií v hromadné dopravě ( i letecké a železniční ), možné jsou výpadky rozvodných a počítačových sítí, pravděpodobné jsou násilné trestné činy a loupeže. Vybuchnout mohou sopky, řádit mohou silné větry a leckde se může lidem třást půda pod nohama.

25. a 26. leden Mars v Beranu trigon Jupiter ve Střelci – vhodné dny pro důležitá jednání a pro podpisy významných smluv. Oteplovat by se mělo v mezilidských vztazích i v přírodě.

28. a 29. leden Slunce s Merkurem v opozici na Neptuna republiky nám může přinést odhalení dalších případů korupce či ekologické havárie. Pozlobit nás může vodní živel v různých skupenstvích, hrozí úniky utajovaných informací.

30. - 31. leden silný vliv Marse naznačuje úspěchy našich sportovců a kriminalistů v bojích se svými protivníky.

Ing. Richard Stříbný, Nerudova 39, 118 00 Praha 1, tel: 604 506 098, 241 441 141, skype: zrozenec , e-mail: richard@stribny.cz
Design by Vanavi.com
Doporučujeme: Astrologická společnost ČR