Horoskop týdne od 17. do 23. prosince 2018

Horoskop týdne od 17. do 23. prosince 2018

Nejvýznamnějším okamžikem nejen tohoto týdne, ale i tohoto měsíce je přechod Slunce do znamení Kozoroha ( Zimní slunovrat ), ke kterému letos dochází 21. prosince ve 23 hodin 23 minut SEČ a horoskop sestavený pro tento okamžik a pro souřadnice hlavního města pak podbarvuje dění v dané lokalitě po následujícího čtvrt roku. Usuzujíc z tohoto horoskopu by měla být zima vcelku pozitivní pro učitelský stav a pro dopravu. ( Venuše s Jupiterem a s Merkurem ve 3. domě ). Učitelé by si měli polepšit na platech a jejich obor by měl získávat větší respekt, dopravní stavby by se měly díky rozhodnutím soudů a přijetím nových zákonů urychlit. Naši ekonomiku sice trochu mohou zbrzdit probíhající obchodní války nicméně by celkově měla vykazovat slušné výsledky. Luna v Blíženích se ocitá v kvadrátech na Marse s Neptunem v Rybách, což nám může v následujícím čtvrtletí přinést epidemii respiračních chorob a v čase velmi nerovnoměrnou distribuci vodních srážek, kdy sucho může být vystřídáno až příliš silným deštěm, větrem či sněžením. Záplavy mohou očekávat zejména ve Střední Americe, v Malajsii a v jihozápadní Africe, kde z astrokartografického hlediska je Luna s Neptunem na hlavních osách.

Pondělí až pátek

V těchto dnech bude na náladu v mezilidských vztazích a na světových trzích pozitivně působit konjunkce Merkura s Jupiterem ve znamení Střelce a také vliv Slunce v tomto pohyblivém a ohnivém znamení nemalou měrou přispěje k tomu, že by ve společnosti měla převládat spíše optimistická nálada a velkorysost nad chmurami či nad depresemi. Je to vskutku čas Jupitera, který vybízí lidi k tomu, aby si užili zábav všeho druhu a neseděli doma. Tento poněkud hektický čas by však měl skončit Zimním slunovratem, který nastává v pátek ve 23.23 hodin a pak postuopně již od Jupitera postupně převezme vládnu nad časem Saturn vládce znamení Kozoroha, který lidi vybídne k zastavení se a ke zklidnění.

Sobota a neděle

V sobotu v 18.48 hod nastává úplněk, při kterém bude Luna na počátku citlivého znamení Raka a Slunce na počátku znamení Kozoroha, takže lze očekávat, že citliví jedinci budou unáhleně reagovat na podněty a leckde se mohou rodinní příslušníci vystresovaní předvánočním shonem rozhádat. Jinak však příjemný vliv Venuše pohybující se znamením Štíra v trigonu na Jupitera republiky ve znamení Raka přinese mimořádné úspěchy našim umělcům i obchodníkům.

Ing. Richard Stříbný, Nerudova 39, 118 00 Praha 1, tel: 604 506 098, 241 441 141, skype: zrozenec , e-mail: richard@stribny.cz
Design by Vanavi.com
Doporučujeme: Astrologická společnost ČR