Horoskop září 2022


Nejvýznamnější konstelace září 2022


Bezesporu nejvýznamnější astrologickou událostí tohoto měsíce je vstup Slunce do znamení Vah – nastává Podzimní rovnodennost, ke které letos dochází 23. září v 3.03 hod SELČ. Horoskop sestavený pro tento okamžik pak podbarvuje dění po následujícího čtvrt roku. Poškozený Neptun v osmém domě tohoto horoskopu sestaveného pro naší republiku naznačuje, že hlavním tématem následujícího čtvrtletí bude opět covid, ropa, plyn a voda. Bohužel napětí mezi Neptunem a Venuší ( opozice z druhého do osmého domu ) přináší zvýšenou pravděpodobnost dalších komplikací s covidovou epidemií a s cenami ropných derivátů a zemního plynu. Tato situace může vyústit ve velké komplikace pro vládnoucí koalici po komunálních volbách 23. a 24. září. Volební výsledky by mohly vést buď k pádu vlády či alespoň k obměně ministrů ( Uran v desátém domě v kvadrátu na Saturna ) . Ještě před volbami se bude zřejmě vládnoucí garnitura rozhodit mezi lid peníze na sociální podporu, ale pravděpodobně to nebude dostatečné, aby byl lid ( Luna v mundánní astrologii ) uspokojen… Velké výkyvy cen energií mohou vést k pádům mnoha menších firem a do velkých potíží se mohou dostat i některé firmy větší, hrozí propouštění a zvýšení nezaměstnanosti. Na straně druhé přechod Slunce do znamení Vah a následný přechod 29.9. vládkyně tohoto vzdušného znamení – Venuše do svého domicilního znamení ( Vah ) by měl v říjnu dát jak rozhádaným jedincům, tak znepřáteleným států velkou šanci k zakopání válečné sekery a k nalezení rozumných kompromisů. Mezi 10. září a 2. říjnem však bude posel Bohů retrográdní, což bohužel zpravidla přináší zpomalení výměny zboží a toku informací, takže komunikace může poněkud váznout.1. – 3. září vytváří tranzitující Venuše sextil na svou pozici v horoskopu naší republiky a tranzitující Mars je v sextilu s Jupiterem mundánně a to vytváří příjemné astrologické klima jak pro začátek nového školního roku tak pro zahájení nových projektů.


6. – 8. září budou dění u nás ovlivňovat vcelku harmonické konstelace ( Slunce sextil Jupiter republiky, Venuše sextil Slunce republiky) naznačující pokusy vlády o vylepšení situace sociální slabší části naší populace, úspěchy mohou zaznamenat naši umělci a obchodníci .


10. – 11. září se ocitne Slunce pohybující se znamením Panny v trigonu s Uranem ve znamení Býka a to je kvalita času vhodná pro nákup komunikační a výpočetní techniky.


11. a 12. září se ocitá Slunce v Panně v kvadrátu na Marse republiky ve znamení Střelce, což může vést k ostrým přestřelkám mezi vládnoucí garniturou a opozicí, vyloučit nelze ani demonstrace a výzvy ke změně směřování našeho státu ekonomicky i politicky. Možné jsou i dramatické děje, které pobouří naši veřejnost.


14. - 18. září - zatímco dění u nás budou ovlivňovat vcelku harmonické konstelace přející návštěvám kulturních zařízení či setkáním s přáteli, pro svět to nemusí být procházka růžovým sadem, jelikož Slunce v opozici s Jupiterm a Venuše v kvadrát s Marsem naznačují možnost šíření virů a choroboplodných bakterií a ekologických pohrom, které mohou vést k rozkolísání cen ropy a plynu.23. září v 3.03 hod SELČ vstupuje Slunce do znamení Vah a nastává podzimní rovnodennost.


27. – 30. září jsou konstelace mundánní vcelku harmonické, dávající šance ke zklidnění konfliktů díky Váhovským pozicím, u nás konec září ( či celá třetí dekáda ) poklidný zřejmě nebude a to díky opozici tranzitujícího Marse ve znamení Blíženců na Marse republiky ve znamení Střelce. Výsledkem může být velké napětí ve společnosti, možné jsou i požáry, výbuchy a jiné dramatické děje.


Ing. Richard Stříbný, Nerudova 39, 118 00 Praha 1, tel: 604 506 098, skype: zrozenec , e-mail: richard@stribny.cz
Design by Vanavi.com
Doporučujeme: Astrologická společnost ČR