Horoskop květen 2019

Nejvýznamnější konstelace květen 2019

Z hlediska mundánních konstelací ( platných pro celou Zemi ) lze rozdělit květen na tři části – 1. část do 7. května bude na ekliptice napětí mezi znamením Berana a Kozoroha, které může vyústit ve střídavé klima v přírodě i v mezilidských vztazích – chvíli vedro, chvíli zima. Následně do 21. května přichází z astrologického hlediska spíše pohodové období, ideální jak pro práci, tak pro lásku a užívání si smyslových požitků. Ve společnosti by měla panovat spíše optimistická nálada, lidé by měli být k sobě přátelští, tolerantní a vlídní, pro tentokráte by měla vítězit láska a velkorysost nad zlobou a nad nenávistí. Je to ideální čas pro zahajování nových projektů, které mají velkou šanci na trvalejší úspěch. Po 21. květnu se klima díky přechodu Merkura se Sluncem do znamení Blíženců provzdušňuje až do 28. května včetně je tu dobrý předpoklad pro přátelskou a uvolněnou komunikaci, pro snadné navazování nových kontaktů. Nejvýznamnější konstelací specificky ovlivňující dění v našem státě je opozice tranzitujícího Urana ve znamení Býka na Slunce republiky ve znamení Štíra, která naznačuje sílící tlaky na výměnu některých ministrů či významných vládních úředníků, kteří budou obviňováni z neschopnosti či z korupčního jednání.1. květen Merkur kvadrát Saturn a sextil Mars –na oslavách 1. máje se dají očekávat ostré střety mezi krajní levicí a pravicí, které zkomplikují dopravu. Pozitivně by však měla zapůsobit policie.

2. - 3. květen Merkur trigon Jupiter – výborné dny pro důležitá jednání a pro podpisy významných smluv, ve společnosti by měl panovat optimismus, obchody se budou hýbat a produktivita práce stoupat, doprava by neměla váznout.

4. – 5. květen Mars opozice Jupiter - pozor na lehkomyslné utrácení

6. – 7. květen Venuše kvadrát Saturn – nevlídné klima v přírodě i ve společnosti, nevhodný dny pro důležitá jednání a pro obchod

8. - 10. květen Venuše trigon Jupiter – ideální dny pro obchodní aktivity a pro podpisy významných smluv či pro zahajování nových projektů. Úspěchy by se měly dostavit i v případě vyššího rizika.

10. - 12. květen Slunce trigon Saturn – vhodné dny pro zahajování nových, důstojných a dlouhodobě úspěšných projektů

13. - 19. květen Venuše sextil Mars, Merkur trigon Saturn – obchody se budou hýbat, produktivita práce stoupat . Vhodné dny pro důležitá jednání, pro podpisy smluv a pro uzavírání obchodů a pro seznamování se s vhodnými partnery. Avšak zatímco pro svět jsou konstelace velmi dobré a na trzích by měla panovat býčí nálada, konstelace specificky ovlivňující dění v našem státě jsou bohužel velmi nepříznivé a mohou nám přinést zvýšenou četnost havárií v dopravě i v průmyslu, možné jsou výpadky rozvodných a počítačových sítí, požáry, výbuchy a oslabení zdraví či úmrtí významných osobností. ( Slunce s Merkurem v kvadrátech s Uranem a se Saturnem republiky ).

21. - 22. květen Slunce a Merkur přechází do znamení Blíženců, mění se kvalita času – obchody se budou hýbat, lidé by měli spolu přátelsky a uvolněně komunikovat.

29. - 31. květen Merkur kvadrát Neptun a opozice Jupiter – není radno riskovat v investicích, zvýšené riziko setkání s podvodníky , hrozí špatný odhad situace a nejsou to dny ideální pro důležitá jednání.

Ing. Richard Stříbný, Nerudova 39, 118 00 Praha 1, tel: 604 506 098, 241 441 141, skype: zrozenec , e-mail: richard@stribny.cz
Design by Vanavi.com
Doporučujeme: Astrologická společnost ČR