Horoskop prosinec

Nejvýznamnější konstelace prosinec 2017

Bezesporu nejvýznamnější astrologickou událostí tohoto měsíce je přechod Slunce do znamení Kozoroha, ke kterému dochází 21. prosince v 17.28 hod SEČ a díky tomu nastává na Severní polokouli Zimní slunovrat. Horoskop sestavený pro tento okamžik a pro souřadnice hlavního města pak podbarvuje dění v dané lokalitě po nejbližšího čtvrt roku. Pro naši republiku ( a částečně i pro svět ) lze říci, že by zima měla být vlhčí, větrná a chladnější. Dokonce lze říci, že by tyto vánoce mohly být na sněhu i v nížinách, jelikož bude Luna v konjunkci s Neptunem v Rybách ( to přináší vodní srážky v různých skupenstvích ) a Slunce bude ve znamení Kozoroha v konjunkci se Saturnem ( to zase ochlazuje klima ). Z horoskopu slunovratu pro naši republiky lze rovněž usuzovat na zvýšenou kriminalitu či na další aféry sexuální a korupční ( Mars ve Štíru v 5. domě v kvadrátu na Lunu ve Vodnáři v 8. domě ). Gradovat budou spory mezi odbory a podnikateli v otázkách zaměstnávání cizinců ( Merkur ve Střelci v 6. domě v kvadrátu s Neptunem v Rybách v 9. domě ). Tato konstelace také zvýší riziko zavlečení infekčních chorob z ciziny. Zemětřesení, požáry a výbuchy sopek spolu s řáděním teroristů mohou očekávat na západním pobřeží USA a Kanady ( Mars zde kulminuje ), podmořské zemětřesení doprovázené tsunami může přinést velké škody západnímu pobřeží Jižní Ameriky.

Další významnou událostí tohoto prosince je vstup obávaného Pána času Saturna do znamení Kozoroha, ke kterému dochází 20. prosince v 5.48 hod SEČ, ve kterém se bude pohybovat až do 17. prosince 2020 ( s přestávkou mezi 22. březnem a 2. červencem 2020 ). Tato silná Saturnova pozice ( v tomto znamení vládne ) by mohla zpomalit globální oteplování a napomoci lidstvu k nalezení rozumnějšího modelu vlády a chování. Saturn v Kozorohu bude po lidech chtít, aby se ukáznili, nežili nad poměry, byli skromní, pokorní, měli v životě řád a dobře hospodařili s časem, který mají k dispozici. Pokud to lidé nebudou zvládat ( přezkouší zejména ty, kteří mají v horoskopech zdůrazněna znamení Kozoroha, Raka, Berana a Vah ), tak bude stoupat počet onemocnění kloubů ( zejména pak kolenních ), kůže, žaludku, hlavy, očí a ledvin. V následujících letech tedy dostane zabrat zejména poněkud zdegenerovaná civilizace v USA a v Evropě, posílit by naopak měl vliv asijských tygrů – Jižní Korey, Číny a Indie.

1. – 2. prosinec ( i 30. listopad ) ovlivňuje velmi dramaticky působící opozice mezi Marsem ve Vahách a Uranem v Beranu, která světu může přinést výbuchy sopek, letecká či železniční neštěstí a řádit mohou jak živly přírodní tak i teroristické. Pravděpodobné jsou výpadky rozvodných a počítačových sítí, technika se bude vymykat zpod kontroly své obsluhy.

3. prosinec - Jupiter pohybující se znamením Štíra vytvoří harmonickou vazbu s Neptunem ve znamení Ryb . Díky tomu by v první půli prosince měli být lidé více soucitní a obětaví, kreativní jedinci mohou být líbáni múzami a vytvořit díla nadčasové hodnoty se silným duchovním poselstvím.

5. – 7. prosince dostihne Merkur na své pouti ekliptikou Saturna na konci znamení Střelce a vytvoří harmonickou vazbu s Marsem ve znamení Vah. V důsledku toho by lidé měli spolu přátelsky komunikovat a být schopni a ochotni hledat kompromisy. Jsou dny vhodné pro koupi dárků trvalejší hodnoty, pro podpisy významných smluv, pro důležitá jednání a pro zahajování nových projektů.

10. – 16. prosince bude Slunce spolu s Merkurem ve znamení Střelce v harmonických aspektech k Uranu ve znamení Berana, což vytváří kvalitu času ideální pro koupi výpočetní a komunikační techniky. Prodejci elektroniky a technického zboží by si měli v tomto předvánočním čase mnout ruce.

20. - 26. prosince se mění astrologické klima v důsledku přechodu Slunce, Saturna a Venuše z bujného a ohnivého znamení Střelce do poněkud chladnějšího, zemského a rozvážnějšího znamení Kozoroha. Čas Střelce - firemních večírků, bujných zábav a předvánočního shonu by měl pomalu odeznít a lidé by se měli zklidňovat, stabilizovat a zpytovat své svědomí. Tyto vánoce podle mého názoru mohou být vlhčí a chladnější než v předchozích letech a vzhledem ke konjunkci Luny s Neptunem ve znamení Ryb by měli být lidé soucitnější než obvykle a štědře podpořit sociálně slabší spoluobčany přes různé nadace a charitativní organizace.

27. – 31. prosince vytvoří silný Mars ve znamení Štíra trigon s neméně silným Neptunem ve znamení Ryb a tato mocná konstelace probudí v mnohých duších touhu po produchovnění svého života. Ti méně vyspělí pak mohou zvýšenou měrou holdovat popíjení lihových nápojů a těšit se na příchod Nového roku, netušíc přitom, že přijde až 20. března se vstupem Slunce do znamení Berana...Ing. Richard Stříbný, Nerudova 39, 118 00 Praha 1, tel: 604 506 098, 241 441 141, skype: zrozenec , e-mail: richard@stribny.cz
Design by Vanavi.com
Doporučujeme: Astrologická společnost ČR