Horoskop září 2017

Nejvýznamnější konstelace září 2017

 

Bezesporu nejvýznamnější astrologickou událostí měsíce září je přechod Slunce do znamení Vah, ke kterému dochází 22. září ve 22.02 hod SELČ. Na Severní polokouli tak dochází k Podzimní rovnodennosti a horoskop sestavený pro tento okamžik a pro souřadnice hlavního města pak podbarvuje dění v dané lokalitě po nejbližšího čtvrt roku. Nejnebezpečnější konstelace v tomto horoskopu je přesná opozice mezi Marsem ve znamení Panny a Neptunem ve znamení Ryb. V důsledku toho lze očekávat v následujících třech měsících epidemie infekčních chorob postihujících zejména střevní trakt, na cestách je nutno dodržovat zásad správné hygieny, na scéně se mohou objevit rekombinované viry a nové choroboplodné bakterie. V určitých lokalitách, kde Mars či Neptun vychází nebo kulminují se to projeví nejintenzívněji a navíc zde mohou přijít i prudké bouře, cyklóny a zemětřesení doprovázená tsunami a ekologickými haváriemi. Tyto lokality jsou následující – severozápad Kanady a Aljaška, Brazílie, Saudská Arábie, Etiopie, Jemen, Keňa, Tanzánie, východní pobřeží Číny, Korejský poloostrov, jižní ostrovy Japonska, Indonésie a centrální část Austrálie jak na severu tak na jihu. Mimo tyto lokality se tyto konstelace neprojeví tak dramaticky, v obecné rovině se bude bohatá avšak stárnoucí a do značné míry zdegenerovaná euroatlantická civilizace potýkat s velkým nárůstem tělesně i duševně nemocných obyvatel, jejichž léčení zaplatit bude čím dál tím více palčivějším problémem.

 

2.- 3. září budou dění na naší krásné planetě ovlivňovat velmi dynamické konstelace ( Mars s Merkurem ve Lvu v trigonu s Uranem v Beranu ), a to vytváří kvalitu času ideální pro nákup výpočetní nebo komunikační techniky, také však pro obnovu vozového parku. Světlo světa mohou spatřit převratné novinky na poli vědy a techniky.

 

5. září se ocitne Slunce pohybující se ekliptikou znamením Panny v opozici na Neptuna ve znamení Ryb, což není vhodná konstelace pro nákup zboží trvalejší hodnoty. Ve světě může zlobit vodní živel, možné jsou i ekologické havárie. V tomto dni se také zastavuje Merkur na konci znamení Lva a opět se dává do přímého běhu. To je dobrá zpráva pro světový obchod, který by měly v následujících týdnech táhnout zejména investice lidí do vzdělání a do zdraví.

 

6. září nastává v 9.03 hod SELČ úplněk ( opozice Slunce v Panně s Lunou v Rybách ), takže lze předpokládat, že citliví jedinci budou podráždění, unáhleně reagující na podněty pravděpodobné je i vlhčí počasí.

 

13. -14. září vytvoří Slunce ve znamení Panny kvadraturu se Saturnem ve znamení Střelce, což by mohlo světu přinést zemětřesení, sesuvy půdy, závaly v dolech či zřícení budov.

 

15. - 18.září se na ekliptice řada harmonických konstelací přejících jak léčebným zákrokům či operacím ( Merkur konjunkce Mars ve znamení Panny ), tak navazováním nových partnerských a obchodních vztahů ( Venuše sextil Jupiter a trigon Uran ).

 

20. září v 7.30 hod nastává novoluní ve znamení Panny a v tomto zemském znamení bude také Merkur, Venuše a Mars.

 

22. září ve 22.02 hod SELČ vstupuje Slunce na své pouti ekliptikou do znamení Vah a nastává rovnodennost.

23. - 25. září jsou z astrologického hlediska snad nejkritičtější dny tohoto měsíce, jelikož Mars ve znamení Panny vytvoří opozici na Neptuna ve znamení Ryb a Merkur ve znamení Panny bude v kvadratuře na Saturna ve znamení Střelce. Výsledkem pak může být řádění živlů přírodních i teroristických.

 

Třetí dekádu září pak ovlivní disharmonická vazba mezi Jupiterem ve Vahách a Uranem v Beranu, která může světu přinést rozkoly v mezinárodních vztazích a pokusy vypovědět diplomatické a obchodní smlouvy.
Ing. Richard Stříbný, Nerudova 39, 118 00 Praha 1, tel: 604 506 098, 241 441 141, skype: zrozenec , e-mail: richard@stribny.cz
Design by Vanavi.com
Doporučujeme: Astrologická společnost ČR