Horoskop srpen 2017

Nejvýznamnější konstelace srpen 2017


Srpen 2017 je z astrologického hlediska mimořádně významným měsícem, jelikož dochází jak k zatmění Luny (7. srpna ) tak k zatmění Slunce ( 21. srpna ). Zatmění Luny je pouze částečné ( polostínové ), zatímco zatmění Slunce bude úplné. V obou dvou případech je ve hře znamení Lva a výsledkem pak může být, že v určitých lokalitách pravděpodobně dojde k pokusům o svržení vlád či k bojům o moc mezi rozhádanými jednotlivci i mezi znepřátelenými frakcemi uvnitř státu. V následujícím měsíci se projeví zatmění Luny zejména v Mexiku, ve východní Kanadě a na východě USA. Zatmění Slunce pak bude viditelné prakticky po celém území USA a navíc k němu dochází na konci znamení Lva, v bodě ekliptiky významném pro současného prezidenta USA Donalda Trumpa – v ascendentu. Výsledkem pak může být následujících 12 – 24 měsících značný pokles kurzu amerického dolaru a výrazný pokles kurzu akcií některých významných amerických firem. Z prezidenta USA toto zatmění bud udělá srdečného, velkorysého a moudrého muže nebo, pokud eticky selže, ohrozí svými výroky a činy sebe i jemu svěřený stát.

Srpen 2017 by měl být až do 22. spíše suchý a horký měsíc, jelikož Slunce bude ekliptikou postupovat znamením Lva v blízkosti Marse.

Konstelace specificky ovlivňující dění v našem státě jsou vcelku stabilní, výjimkou je astrologická situace plus minus den okolo 8. ( Mars kvadrát Merkur republiky ), 16. ( Slunce opozice Uran republiky ) a 26. srpna ( Mars opozice Uran republiky ), kdy můžeme na našem území očekávat prudké bouře, výpadky počítačových a rozvodných sítí, havárie v hromadné dopravě či násilné trestné činy, které pobouří naši veřejnost.7. srpna nastává ve 20.10 hod SELČ úplněk za částečného zatmění Luny, takže lze předpokládat, že citliví jedinci budou podráždění, unáhleně reagující na podněty.


9. - 11. srpna vytvoří Venuše pohybující se znamením Raka harmonickou vazbu s Merkurem ve znamení Panny. Navíc se ocitne Slunce ve znamení Lva v harmonickém aspektu s Jupiterem ve znamení Vah. Tyto konstelace přejí sňatkům z rozumu a podpisům významných smluv či důležitým jednáním.


12. srpna bude Venuše v Raku v trigonu s Neptunem v Rybách a to je kvalita času ideální pro setkání s přáteli nad sklenkou dobrého moku či pro návštěvu kulturních zařízení. Brány k dosažení vyšších duchovních stavů při meditacích a při rozjímáních budou pootevřeny.


13.srpna bude Slunce pohybující se ve znamení Lva, ve kterém vládne, v harmonickém spojení se Saturnem ve znamení Střelce, což je konstelace ideální pro zahájení nových a odvážných projektů, které by měly dlouhodobě pozitivně ovlivňovat budoucnost.

17. srpna se ocitne Venuše v Raku v kvadrátu na Jupitera ve Vahách a díky tomu by mnozí z nás mohli hůře odolávat svodům k přejídání či k utrácení za nepotřebné a příliš luxusní věci.

19. - 20. srpna se na ekliptice vytvoří ideální konstelace pro investice do výpočetní nebo komunikační techniky, jelikož bude Slunce v trigonu s Uranem v Beranu.


21. srpna ve 20.30 hod nastává novoluní na konci znamení Lva za zatmění Slunce, které však na našem území nebude viditelné.
23. srpna v 0.20 hod SELČ vstupuje Slunce na své pouti ekliptikou do znamení Panny


24.srpna vytváří Venuše v Raku kvadraturu s Uranem v Beranu, což zvýší riziko podléhání svodům ze strany atraktivních leč nespolehlivých partnerů v lásce i v obchodě.

Do konce srpna pak bude působit harmonická vazba mezi Jupiterem ve Vahách a Saturnem ve Střelci, která přináší rozhádaným jedincům i znepřáteleným státům velkou šanci na zakopání válečné sekery. Je to kvalita času vhodná pro investice do nemovitostí či do zboží trvalejší hodnoty.Ing. Richard Stříbný, Nerudova 39, 118 00 Praha 1, tel: 604 506 098, 241 441 141, skype: zrozenec , e-mail: richard@stribny.cz
Design by Vanavi.com
Doporučujeme: Astrologická společnost ČR