Chronoekonomická analýza května 2016

Chronoekonomická analýza května 2016

Květen 2016 lze z chronoekonomického hlediska rozdělit na dvě části – v té první mezi 4. a 20. květnem lze předpokládat relativní stabilitu a spíše prorůstové tendence, ve třetí květnové dekádě však ICHE ( Institut chronoekonomie ) odhaduje děje v přírodě i ve společnosti vedoucí spíše k medvědím náladám a k poklesům na světových trzích.

1. až 3. května ICHE usuzuje na proměnlivý sentiment investorů, trhy budou pravděpodobně dosti rozkolísané.

8. až 15. května budou dění na burzách ovlivňovat pozitivní chronomy, a to zejména při obchodování s akciemi finančních institucí poskytujících spotřebitelské úvěry či hypotéky. Kvalita času bude velmi dobrá pro zahajování nových projektů či pro investice do nemovitostí a do zboží trvalejší hodnoty.

Ve třetí květnové dekádě dochází ke změně kvalty času a dají se očekávat děje v přírodě i ve společnosti, za kterých se budou výrazněji než dosud rozevírat sociální nůžky. Může dojít ke krachům významných firem, váznout zřejmě bude zahraniční obchod a klima v přírodě může poškodit budoucí úrodu a snížit výnosy.Chronomy specificky ovlivňující dění v naší republice jsou vcelku pozitivní, obchody by se měly hýbat, ve společnosti by měl panovat opatrný optimismus. Výjimkou je chronoekonomická situace mezi 16. a 21. květnem, za které může dojít na našem území ke zhroucení některých významných firem, můžeme prohrát arbitráže a sanace ztrát bude stát daňové poplatníky nemalé peníze. V potížích se mohou ocitnout doly a některé finanční instituce.

Ing. Richard Stříbný, Nerudova 39, 118 00 Praha 1, tel: 604 506 098, 241 441 141, skype: zrozenec , e-mail: richard@stribny.cz
Design by Vanavi.com
Doporučujeme: Astrologická společnost ČR